2022. július 8-9-10.

Programfüzet

10:00 - 18:00 Nemzetközi Vívóverseny a Magyar Buhurt Szövetség rendezésében (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 18:00 Történelmi hagyományőrző, kézműves vásár (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 18:00 Múzeumi Filmfesztivál - a Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma és a Pazirik Informatikai Kft. rendezésében (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi Palota Nagyterme.)

10:00 - 13:00 Soft Buhurt vívóverseny (Királyi palota)

(A versenyen 4 cseh, 3 magyar, 1 ukrán, 1 francia és 1 lengyel csapat vesz részt. A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 18:00 Középkori Gyermekjátszóház (Parkszínpad és gyermek játszóház)
10:00 - 10:30 Szelindek régizene együttes (Parkszínpad és gyermek játszóház)
11:00 - 11:30 Balog Péter kobozművész (Salamon-torony)
11:00 - 11:45 Maszk Bábszínház: Arany János - Pázmán lovag; A bajusz (Parkszínpad és gyermek játszóház)
11:30 - 12:00 Hollóének Hungarica (Salamon-torony)
12:00 - 12:30 Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület (Salamon-torony)
12:00 - 12:30 Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
12:15 - 12:45 Balog Péter kobozművész (Parkszínpad és gyermek játszóház)
12:30 - 13:30 Lovagi ötpróba vetélkedő (Salamon-torony)
12:30 - 13:00 Szelindek régizene együttes (Királyi borudvar)
13:00 - 13:30 Hollóének Hungarica (Királyi borudvar)
13:00 - 14:00 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi palota)

(Indulás a díszlépcső elől.)

13:30 - 14:00 Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
14:00 - 14:30 Balog Péter kobozművész (Salamon-torony)
14:00 - 14:30 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
14:00 - 17:00 Hosszúkard vívóverseny (Királyi palota)

(A versenyen 4 cseh, 3 magyar, 1 ukrán, 1 francia és 1 lengyel csapat vesz részt. A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

14:00 - 14:45 Maszk Bábszínház: Nyakigláb, Csupaháj meg Málészáj (magyar népmese) (Parkszínpad és gyermek játszóház)
15:00 - 16:00 Lovagi ötpróba vetélkedő (Salamon-torony)
15:00 - 15:30 Hollóének Hungarica (Parkszínpad és gyermek játszóház)
16:00 - 16:30 Susato régizene együttes (Salamon-torony)
16:00 - 16:30 "Pulcinella éneke" - vásári bábjáték Nizsai Dániel előadásában (Parkszínpad és gyermek játszóház)
17:00 - 17:30 Balog Péter kobozművész (Salamon-torony)
17:00 - 17:30 Aranyalma Páros (Parkszínpad és gyermek játszóház)
18:40 - 19:00 Szelindek régizene együttes (Királyi borudvar)
19:30 - 20:00 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
21:45 - 00:00 Esti koncertek: Remdih (cseh zenészek), Hollóének Hungarica (Királyi borudvar)
10:00 - 11:30 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi palota)

(Indulás a Díszlépcső elől.)

10:00 - 18:00 Középkori fegyversátor - SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota gyümölcsös kertje.)

10:00 - 18:00 Reneszánsz udvari élet - a Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány bemutatója (Királyi palota)

(A program helyszíne a Corvin hálószoba.)

10:00 - 15:30 Királyi konyha működés közben – bemutató főzés Zay Orsolya és Pláner Lajos történészek vezetésével (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota királyi konyhája.)

10:00 - 18:00 A Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület középkori kézműves bemutatója (Királyi palota)

(A program helyszíne a díszudvari loggia, Corvin lakosztály.)

10:00 - 18:00 A Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület középkori életmód bemutatója (Királyi palota)

(A program helyszíne a Corvin lakosztály.)

10:00 - 18:00 „Múzeum Mozi” - a Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma és Pazirik Informatikai Kft. rendezésében (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi Palota nagyterme.)

10:00 - 18:00 Nemzetközi Vívóverseny a Magyar Buhurt Szövetség rendezésében (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 18:00 Történelmi hagyományőrző, kézműves vásár (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 18:00 13. századi kézműves bemutató – Banderium Hungarorum (Királyi palota)

(A program helyszíne: Zsigmond szoba)

10:00 - 18:00 Páncélos küzdelmek - Buhurt tornaverseny 5v5 (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 10:30 Aranyalma Páros (Herkules-kút) (Parkszínpad és gyermek játszóház)
10:00 - 18:00 Középkori Gyermekjátszóház (Parkszínpad és gyermek játszóház)
11:00 - 11:30 Tárlatvezetés a Salamon-toronyban (Salamon-torony)
11:00 - 11:30 Hollóének Hungarica (Parkszínpad és gyermek játszóház)
11:30 - 12:00 Középkori orvostörténeti bemutató - SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota gyümölcsös kertje.)

12:00 - 12:30 Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
12:00 - 12:45 Maszk Bábszínház: Mátyás király bolondos bolondja (Parkszínpad és gyermek játszóház)
12:30 - 13:00 Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület (Salamon-torony)
12:30 - 13:00 Szelindek régizene együttes (Királyi borudvar)
12:30 - 14:00 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi palota)

(Indulás a Díszlépcső elől.)

13:00 - 13:30 Balog Péter kobozművész (Parkszínpad és gyermek játszóház)
13:30 - 14:00 A Szent György Lovagrend Zoboraljai Apródképzőjének bemutatója (Felvidék) (Salamon-torony)
13:30 - 14:00 Remdih (cseh zenészek) (Királyi borudvar)
13:30 - 14:00 Kard és Kereszt Johannita Testvériség bemutatója (Parkszínpad és gyermek játszóház)
14:00 - 14:30 Tárlatvezetés a Salamon-toronyban (Salamon-torony)
14:00 - 14:30 Lusatia Consort (cseh gyerekzenekar) (Királyi borudvar)
14:00 - 14:30 Középkori vívásbemutató - SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota gyümölcsös kertje.)

14:00 - 14:30 Szelindek régizene együttes (Parkszínpad és gyermek játszóház)
14:30 - 15:30 Lovagi ötpróba vetélkedő (Salamon-torony)
14:30 - 15:00 Középkori kézműves és életmód bemutató - Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület (Királyi palota)

(A program helyszíne a díszudvari loggia, Corvin lakosztály.)

15:00 - 15:30 Udvarhölgyek bemutatója - Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány (Királyi palota)

(A program helyszíne a Corvin lakosztály.)

15:00 - 15:45 Maszk Bábszínház: A furfangos csudadoktorok (Parkszínpad és gyermek játszóház)
15:30 - 16:00 Balog Péter kobozművész (Salamon-torony)
15:30 - 16:00 Szelindek régizene együttes (Királyi borudvar)
15:30 - 16:00 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi palota)

(Indulás a díszlépcső elől.)

16:00 - 16:30 Hollóének Hungarica (Salamon-torony)
16:00 - 16:30 Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
16:00 - 16:30 Susato régizene együttes (Parkszínpad és gyermek játszóház)
16:30 - 17:30 Lovagi ötpróba vetélkedő (Salamon-torony)
16:30 - 17:00 Balog Péter kobozművész (Királyi borudvar)
16:30 - 17:00 Börzsönyi Nehézgyalogság bemutatója (Parkszínpad és gyermek játszóház)
17:00 - 17:30 Remdih (cseh zenészek) (Parkszínpad és gyermek játszóház)
17:30 - 18:00 Clamavi Énekegyüttes (Királyi borudvar)
17:30 - 18:00 Aranyalma Páros (Parkszínpad és gyermek játszóház)
18:30 - 19:00 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
19:00 - 19:30 Balog Péter kobozművész (Királyi borudvar)
21:45 - 00:00 Esti koncertek: Hollóének Hungarica, Remdih (cseh zenészek) (Királyi borudvar)
10:00 - 11:30 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi palota)

(Indulás a díszlépcső elől.)

10:00 - 17:00 „Múzeum Mozi” - a Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma és Pazirik Informatikai Kft. rendezésében (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota nagyterme)

10:00 - 17:00 Nemzetközi Vívóverseny a Magyar Buhurt Szövetség rendezésében (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 17:00 Történelmi hagyományőrző, kézműves vásár (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara)

10:00 - 17:00 A Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület középkori kézműves bemutatója (Királyi palota)

(A program helyszíne: díszudvari loggia, Corvin lakosztály)

10:00 - 17:00 Reneszánsz udvari élet a Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány bemutatója (Királyi palota)

(A program helyszíne: Corvin hálószoba)

10:00 - 17:00 Középkori fegyversátor - SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota gyümölcsös kertje.)

10:00 - 17:00 13. századi kézműves bemutató – Banderium Hungarorum (Királyi palota)

(A program helyszíne: Zsigmond szoba)

10:00 - 14:00 Kard és pajzs vívóverseny (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 14:00 HEMA vívóverseny (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 10:30 Aranyalma Páros (Parkszínpad és gyermek játszóház)
10:00 - 17:00 Középkori Gyermekjátszóház (Parkszínpad és gyermek játszóház)
10:30 - 11:00 "Pulcinella éneke" - vásári bábjáték Nizsai Dániel előadásában (Parkszínpad és gyermek játszóház)
11:00 - 11:30 Tárlatvezetés a Salamon-toronyban (Salamon-torony)
11:00 - 11:30 Remdih (cseh zenészek) (Parkszínpad és gyermek játszóház)
11:30 - 12:00 Középkori orvostörténeti bemutató - SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota gyümölcsös kertje.)

11:30 - 12:00 Szelindek régizene együttes (Parkszínpad és gyermek játszóház)
12:00 - 13:00 Lovagi ötpróba vetélkedő (Salamon-torony)
12:00 - 12:30 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
12:00 - 12:30 Lusatia Consort (cseh gyerekzenekar) (Parkszínpad és gyermek játszóház)
12:30 - 13:00 Szelindek régizene együttes (Királyi borudvar)
12:30 - 13:00 Középkori konyha bemutató (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota királyi konyhája.)

12:30 - 13:00 Hollóének Hungarica (Parkszínpad és gyermek játszóház)
13:00 - 13:30 Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület (Salamon-torony)
13:00 - 13:30 Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
13:00 - 14:30 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi palota)

(Indulás a díszlépcső elől)

13:30 - 14:00 Lusatia Consort (cseh gyerekzenekar) (Salamon-torony)
13:30 - 14:00 Hollóének Hungarica (Királyi borudvar)
13:30 - 14:00 Szelindek régizene együttes (Parkszínpad és gyermek játszóház)
14:00 - 14:30 Tárlatvezetés a Salamon-toronyban (Salamon-torony)
14:00 - 14:30 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
14:00 - 16:00 Páncélos küzdelmek - Buhurt torna 12v12 (Királyi palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

14:30 - 15:30 Lovagi ötpróba vetélkedő (Salamon-torony)
14:30 - 15:00 Remdih (cseh zenészek) (Királyi borudvar)
14:30 - 15:00 Középkori kézműves és életmód bemutató - Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület (Királyi palota)

(A program helyszíne: díszudvari loggia, Corvin lakosztály)

15:00 - 15:30 Lusatia Consort (cseh gyerekzenekar) (Királyi borudvar)
15:00 - 15:30 Udvarhölgyek bemutatója - Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány (Királyi palota)

(A program helyszíne: Corvin hálószoba)

15:00 - 15:30 Susato régizene együttes (Parkszínpad és gyermek játszóház)
15:30 - 16:00 Aranyalma Páros (Salamon-torony)
15:30 - 16:00 Szelindek régizene együttes (Királyi borudvar)
15:30 - 16:00 Hollóének Hungarica (Parkszínpad és gyermek játszóház)
16:00 - 16:30 Susato régizene együttes (Salamon-torony)
16:00 - 16:30 Kard és Kereszt Johannita Testvériség bemutatója (Parkszínpad és gyermek játszóház)
16:30 - 17:00 Hollóének Hungarica (Salamon-torony)
16:30 - 17:00 Aranyalma Páros (Parkszínpad és gyermek játszóház)