2021. július 9-10-11.

Programfüzet

10:00 - 18:00 Nemzetközi Vívóverseny a Magyar Buhurt Szövetség rendezésében (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 18:00 Történelmi hagyományőrző, kézműves vásár (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 18:00 Múzeumi Filmfesztivál - a Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma és a Pazirik Informatikai Kft. rendezésében (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi Palota Nagyterme.)

12:00 - 12:30 Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
12:30 - 13:00 Szelindek régizene együttes (Királyi borudvar)
13:00 - 13:30 Hollóének Hungarica (Királyi borudvar)
13:00 - 14:00 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi Palota)

(Indulás a díszlépcső elől.)

13:30 - 14:00 Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
14:00 - 14:30 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
18:40 - 19:00 Szelindek régizene együttes (Királyi borudvar)
19:30 - 20:00 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
21:45 - 00:00 Esti koncertek: Remdih (cseh zenészek), Zespół Muzyki Dawnej "Huskarl" (lengyel zenészek), Hollóének Hungarica (Királyi borudvar)
10:00 - 11:30 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi Palota)

(Indulás a Díszlépcső elől.)

10:00 - 18:00 Középkori fegyversátor - SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota gyümölcsös kertje.)

10:00 - 18:00 Reneszánsz udvari élet - a Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány bemutatója (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Corvin hálószoba.)

10:00 - 15:30 Királyi konyha működés közben – bemutató főzés Zay Orsolya és Pláner Lajos történészek vezetésével (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota királyi konyhája.)

10:00 - 18:00 A Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület középkori kézműves bemutatója (Királyi Palota)

(A program helyszíne a díszudvari loggia, Corvin lakosztály.)

10:00 - 18:00 A Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület középkori életmód bemutatója (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Corvin lakosztály.)

10:00 - 18:00 „Múzeum Mozi” - a Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma és Pazirik Informatikai Kft. rendezésében (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi Palota nagyterme.)

10:00 - 18:00 Nemzetközi Vívóverseny a Magyar Buhurt Szövetség rendezésében (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 18:00 Történelmi hagyományőrző, kézműves vásár (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 18:00 13. századi kézműves bemutató – Banderium Hungarorum (Királyi Palota)

(A program helyszíne: Zsigmond szoba)

11:30 - 12:00 Középkori orvostörténeti bemutató - SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota gyümölcsös kertje.)

12:00 - 12:30 Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
12:30 - 13:00 Szelindek régizene együttes (Királyi borudvar)
12:30 - 14:00 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi Palota)

(Indulás a Díszlépcső elől.)

13:00 - 13:30 Zespół Muzyki Dawnej "Huskarl" (lengyel zenészek) (Királyi borudvar)
13:30 - 14:00 Remdih (cseh zenészek) (Királyi borudvar)
14:00 - 14:30 Lusatia Consort (cseh gyerekzenekar) (Királyi borudvar)
14:00 - 14:30 Középkori vívásbemutató - SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota gyümölcsös kertje.)

14:30 - 15:00 Középkori kézműves és életmód bemutató - Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület és Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület (Királyi Palota)

(A program helyszíne a díszudvari loggia.)

15:00 - 15:30 Udvarhölgyek bemutatója - Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány (Királyi Palota)
15:30 - 16:00 Szelindek régizene együttes (Királyi borudvar)
15:30 - 16:00 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi Palota)

(Indulás a díszlépcső elől.)

16:00 - 16:30 Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
16:00 - 16:30 Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
16:30 - 17:00 Balog Péter kobozművész (Királyi borudvar)
18:30 - 19:00 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
19:00 - 19:30 Balog Péter kobozművész (Királyi borudvar)
21:45 - 00:00 Esti koncertek: Hollóének Hungarica, Zespół Muzyki Dawnej "Huskarl" (lengyel zenészek), Remdih (cseh zenészek) (Királyi borudvar)
10:00 - 11:30 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi Palota)

(Indulás a díszlépcső elől.)

10:00 - 17:00 „Múzeum Mozi” - a Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma és Pazirik Informatikai Kft. rendezésében (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota nagyterme)

10:00 - 17:00 Nemzetközi Vívóverseny a Magyar Bohurt Szövetség rendezésében (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsóudvara.)

10:00 - 17:00 Történelmi hagyományőrző, kézműves vásár (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota alsúudvara)

10:00 - 17:00 A Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület középkori kézműves bemutatója (Királyi Palota)

(A program helyszíne: díszudvari loggia, Corvin lakosztály)

10:00 - 17:00 Reneszánsz udvari élet a Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány bemutatój (Királyi Palota)

(A program helyszíne: Corvin hálószoba)

10:00 - 17:00 Középkori fegyversátor - SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota gyümölcsös kertje.)

10:00 - 17:00 13. századi kézműves bemutató – Banderium Hungarorum (Királyi Palota)

(A program helyszíne: Zsigmond szoba)

11:30 - 12:00 Középkori orvostörténeti bemutató - SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota gyümölcsös kertje.)

12:00 - 12:30 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
12:30 - 13:00 Szelindek régizene együttes (Királyi borudvar)
12:30 - 13:00 Középkori konyha bemutató (Királyi Palota)

(A program helyszíne a Királyi palota királyi konyhája.)

13:00 - 13:30 Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
13:00 - 14:30 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi Palota)

(Indulás a díszlépcső elől)

13:30 - 14:00 Hollóének Hungarica (Királyi borudvar)
14:00 - 14:30 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
14:30 - 15:00 Remdih (cseh zenészek) (Királyi borudvar)
14:30 - 15:00 Középkori kézműves és életmód bemutató - Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület (Királyi Palota)

(A program helyszíne: díszudvari loggia, Corvin lakosztály)

15:00 - 15:30 Lusatia Consort (cseh gyerekzenekar) (Királyi borudvar)
15:00 - 15:30 Udvarhölgyek bemutatója - Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány (Királyi Palota)

(A program helyszíne: Corvin hálószoba)

15:30 - 16:00 Szelindek régizene együttes (Királyi borudvar)