2022. július 8-9-10.

Lovagi torna pálya

2022. július 8. péntek


14:30 Királyi menet
(indulás a Magyar László Tornacsarnok melletti területről)

15:00-15:45 Kázmér lengyel király lovagi tornája (45 perc)
Solymászbemutató
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Szent György Lovagrend-apródok
Haramza Márk lovasbemutatója
Gyalogos lovagi torna
Primavera táncegyüttes
Lovas párviadal

16:30-17:00 Lándzsa hajító verseny (A versenyt a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni.)

17:00-18:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)

Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Fekete Sólymok Íjászcsapata
Sereghy törzs – Rozgonyi csata
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend-apródok
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Farkasok, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Kisújszállási Szabad Lovagok Rendje, Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, White Company)

20:30 Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig

21:00-21:50 János cseh király lovagi tornája (50 perc)

Remdih cseh zenekar
Solymászbemutató
Fekete Sólymok Íjászcsapata
Primavera táncegyüttes
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Memento Mori cseh lovagok
Haramza Klára
Szent Longinus – Zenta
Csata

2022. július 9. szombat


10:30 Királyi menet
(indulás a Magyar László Tornacsarnok melletti területről)

11:00-11:40 Kázmér lengyel király lovagi tornája (40 perc)
Solymászbemutató
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Szent György Lovagrend-apródok
Haramza Márk lovasbemutatója
Gyalogos lovagi torna
Primavera táncegyüttes
Lovas párviadal

14:00-15:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Fekete Sólymok Íjászcsapata
Sereghy törzs – Rozgonyi csata
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend-apródok
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Farkasok, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Kisújszállási Szabad Lovagok Rendje, Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, White Company)

16:30-17:00 Mónus József íjász világbajnok bemutatója (A bemutatót a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni.)

17:00-18:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)

Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Fekete Sólymok Íjászcsapata
Sereghy törzs – Rozgonyi csata
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend-apródok
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Farkasok, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Kisújszállási Szabad Lovagok Rendje, Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, White Company)

20:30 Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig

21:00-21:50 János cseh király lovagi tornája (50 perc)

Remdih cseh zenekar
Solymászbemutató
Fekete Sólymok Íjászcsapata
Primavera táncegyüttes
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Memento Mori cseh lovagok
Haramza Klára
Szent Longinus – Zenta
Csata

2022. július 10. vasárnap


10:30 Királyi menet
(indulás a Magyar László Tornacsarnok melletti területről)

11:00-11:45 Kázmér lengyel király lovagi tornája (45 perc)
Solymászbemutató
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Szent György Lovagrend-apródok
Haramza Márk lovasbemutatója
Gyalogos lovagi torna
Primavera táncegyüttes
Lovas párviadal

13:30-14:30 Történelmi íjászverseny 
(A versenyt a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni.)

14:30-15:30 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)

Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Fekete Sólymok Íjászcsapata
Sereghy törzs – Rozgonyi csata
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend-apródok
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Farkasok, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Kisújszállási Szabad Lovagok Rendje, Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, White Company)

16:30-17:00 Számszeríjász verseny 
(A versenyt a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni.)

17:00-18:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)

Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Fekete Sólymok Íjászcsapata
Sereghy törzs – Rozgonyi csata
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend-apródok
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Farkasok, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Kisújszállási Szabad Lovagok Rendje, Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, White Company)