2024. július 12-13-14.

Lovagi torna pálya


2024. július 12. péntek

14:30 Királyi menet (indulás a Magyar László Tornacsarnok melletti területről)

15:00-15:45 Kázmér lengyel király lovagi tornája (45 perc)
Főheroldok: Papp János és Papp Dániel színművészek

Solymászbemutató
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Szent György Lovagrend – apródok
Haramza Márk lovasbemutatója
Fekete Sólyom Történelmi Íjászklub
Bytomski Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde
Primavera táncegyüttes
Lovas párviadal
Sereghy törzs – Rozgonyi csata (Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Compagnie d’ Noir, Güglerek, Milites Christi, Szent György Lovagrend)

16:30-16:45 Torda Köböre Egyesület ifjú lovasai*
(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

16:45-17:00 Lándzsa hajító verseny*
(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

17:00-18:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
Főheroldok: Papp János és Papp Dániel színművészek

Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Szent Mihály Lovasbandérium
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend – apródok
Olasz zászlósok (Lanciano és Montecassiano)
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Güglerek, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Milites Christi, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, Armigeri e Balestrieri Citta di Bucchianico, Siklósi Sárkányos Lovagrend, Maróti Hagyományőrző Egyesület, Lux Vívó Egyesület, Salamon Történelmi Club, Castellum Cassovia, Visegrádi Dobosok, Szent György Lovagrend)

20:30 Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig

21:00-21:50 János cseh király lovagi tornája (50 perc)

Solymászbemutató
Fekete Sólyom Történelmi Íjászklub
Primavera táncegyüttes
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Memento Mori cseh lovagok
Haramza Klára
Szent Longinus (Zenta)
Csata

2024. július 13. szombat

10:30 Királyi menet (indulás a Magyar László Tornacsarnok melletti területről)

11:00-11:40 Kázmér lengyel király lovagi tornája (40 perc)
Főheroldok: Papp János és Papp Dániel színművészek

Solymászbemutató
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Szent György Lovagrend – apródok
Haramza Márk lovasbemutatója
Fekete Sólyom Történelmi Íjászklub
Bytomski Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde
Primavera táncegyüttes
Lovas párviadal
Sereghy törzs – Rozgonyi csata (Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Compagnie d’ Noir, Güglerek, Milites Christi, Szent György Lovagrend)

12:45-13:00 Bajvívó Magyarok Hagyományőrző és Sport Egyesület vívóversenye*
(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

13:00-14:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
Főheroldok: Papp János és Papp Dániel színművészek

Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Szent Mihály Lovasbandérium
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend – apródok
Olasz zászlósok (Lanciano és Montecassiano)
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Güglerek, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Milites Christi, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, Armigeri e Balestrieri Citta di Bucchianico, Siklósi Sárkányos Lovagrend, Maróti Hagyományőrző Egyesület, Lux Vívó Egyesület, Salamon Történelmi Club, Castellum Cassovia, Visegrádi Dobosok, Szent György Lovagrend)

14:40-15:00 Torda Köböre Egyesület ifjú lovasai*
(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

15:00-16:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
Főheroldok: Papp János és Papp Dániel színművészek

Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Szent Mihály Lovasbandérium
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend – apródok
Olasz zászlósok (Lanciano és Montecassiano)
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Güglerek, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Milites Christi, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, Armigeri e Balestrieri Citta di Bucchianico, Siklósi Sárkányos Lovagrend, Maróti Hagyományőrző Egyesület, Lux Vívó Egyesület, Salamon Történelmi Club, Castellum Cassovia, Visegrádi Dobosok, Szent György Lovagrend)

16:45-17:00 Mónus József íjász világbajnok bemutatója*
(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

17:00-18:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)

Főheroldok: Papp János és Papp Dániel színművészek

Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Szent Mihály Lovasbandérium
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend – apródok
Olasz zászlósok (Lanciano és Montecassiano)
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Güglerek, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Milites Christi, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, Armigeri e Balestrieri Citta di Bucchianico, Siklósi Sárkányos Lovagrend, Maróti Hagyományőrző Egyesület, Lux Vívó Egyesület, Salamon Történelmi Club, Castellum Cassovia, Visegrádi Dobosok, Szent György Lovagrend)

20:30 Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig

21:00-21:50 János cseh király lovagi tornája (50 perc)

Solymászbemutató
Fekete Sólyom Történelmi Íjászklub
Primavera táncegyüttes
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Memento Mori cseh lovagok
Haramza Klára
Szent Longinus (Zenta)
Csata

2024. július 14. vasárnap


10:30 Királyi menet
(indulás a Magyar László Tornacsarnok melletti területről)

11:00-11:45 Kázmér lengyel király lovagi tornája (45 perc)
Főheroldok: Papp János és Papp Dániel színművészek

Solymászbemutató
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Szent György Lovagrend – apródok
Haramza Márk lovasbemutatója
Bytomski Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde
Primavera táncegyüttes
Lovas párviadal
Sereghy törzs – Rozgonyi csata (Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Compagnie d’ Noir, Güglerek, Milites Christi, Szent György Lovagrend)

13:30-14:30 Történelmi íjászverseny*
(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

14:30-15:30 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
Főheroldok: Papp János és Papp Dániel színművészek

Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Szent Mihály Lovasbandérium
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend – apródok
Olasz zászlósok (Lanciano és Montecassiano)
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Güglerek, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Milites Christi, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, Armigeri e Balestrieri Citta di Bucchianico, Siklósi Sárkányos Lovagrend, Maróti Hagyományőrző Egyesület, Lux Vívó Egyesület, Salamon Történelmi Club, Castellum Cassovia, Visegrádi Dobosok, Szent György Lovagrend)

15:40-16:10 Lovas harci gyakorlatok*
(Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

16:35-16:50 Torda Köböre Egyesület ifjú lovasai*
(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

16:50-17:00 Számszeríjász verseny*
(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

17:00-18:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)

Főheroldok: Papp János és Papp Dániel színművészek

Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Szent Mihály Lovasbandérium
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend – apródok
Olasz zászlósok (Lanciano és Montecassiano)
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Güglerek, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Milites Christi, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, Armigeri e Balestrieri Citta di Bucchianico, Siklósi Sárkányos Lovagrend, Maróti Hagyományőrző Egyesület, Lux Vívó Egyesület, Salamon Történelmi Club, Castellum Cassovia, Visegrádi Dobosok, Szent György Lovagrend)

Programok a helyszínen

14:30 - 15:00 Királyi menet

(indulás a Magyar László Tornacsarnok melletti területről)

15:00 - 15:45 Kázmér lengyel király lovagi tornája (45 perc)
16:30 - 16:45 Torda Köböre Egyesület ifjú lovasai*

(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

16:45 - 17:00 Lándzsa hajító verseny*

(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

17:00 - 18:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
20:30 - 21:00 Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig
21:00 - 21:50 János cseh király lovagi tornája (50 perc)
10:30 - 11:00 Királyi menet

(indulás a Magyar László Tornacsarnok melletti területről)

11:00 - 11:40 Kázmér lengyel király lovagi tornája (45 perc)
12:45 - 13:00 Bajvívó Magyarok Hagyományőrző és Sport Egyesület vívóversenye*

(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

13:00 - 14:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
14:40 - 15:00 Torda Köböre Egyesület ifjú lovasai*

(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

15:00 - 16:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
16:45 - 17:00 Mónus József íjász világbajnok bemutatója*

(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

17:00 - 18:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
20:30 - 21:00 Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig
21:00 - 21:50 János cseh király lovagi tornája (50 perc)
10:30 - 11:00 Királyi menet

(indulás a Magyar László Tornacsarnok melletti területről)

11:00 - 11:45 Kázmér lengyel király lovagi tornája (45 perc)
13:30 - 14:30 Történelmi íjászverseny*

(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

14:30 - 15:30 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
15:40 - 16:10 Lovas harci gyakorlatok*

(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

16:35 - 16:50 Torda Köböre Egyesület ifjú lovasai*

(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

16:50 - 17:00 Számszeríjász verseny*

(*Ezt a programot a rögtön utána következő lovagi tornára szóló belépőjeggyel lehet megtekinteni)

17:00 - 18:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)