2018. július 13-14-15.

Programfüzet

10:00 - 18:00 "Digitális múlt - muzeológia, hagyományőrzés, technológia" (Királyi palota)

A Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma és a Történelmi Vásárok által rendezett workshop és szakmai bemutató a királyi palota Nagytermében.

10:00 - 18:00 Gyermek játszóház a palota középkori kertjében (Királyi palota)
10:00 - 10:30 Vár Kommandó (Parkszínpad)
10:30 - 11:00 Balog Péter kobozművész előadása (Salamon-torony)
11:00 - 11:40 Kóbor lovagok (Salamon-torony)
11:00 - 11:45 a Maszk bábszínház "Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj" című előadása (Parkszínpad)
11:40 - 12:00 Vár Kommandó (Salamon-torony)
12:00 - 12:30 Balog Péter kobozművész előadása (Parkszínpad)
12:30 - 13:00 Debreceni Történelmi Korok lovagjai (Salamon-torony)
12:30 - 13:00 Aranyalma Páros (Parkszínpad)
13:00 - 13:40 Kóbor lovagok (Salamon-torony)
13:00 - 13:30 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
13:00 - 13:30 a Hollóének Hungarica koncertje (Parkszínpad)
13:30 - 14:00 a Remdih együttes (Csehország) műsora (Királyi borudvar)
14:00 - 15:00 Lovagi ötpróba (Salamon-torony)
14:00 - 15:00 a Misztrál együttes koncertje (Királyi borudvar)
14:00 - 14:45 a Maszk bábszínház "Pázmán lovag" című előadása (Arany János műve alapján) (Parkszínpad)
14:30 - 15:00 Királyi menet (Lovagi torna pálya)
15:00 - 15:30 Aranyalma Páros (Salamon-torony)
15:00 - 15:50 Kázmér lengyel király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
15:00 - 16:00 "Élet Mátyás király udvarában" - interaktív tárlatvezetés a palota termeiben (Királyi palota)

indulás a Díszlépcső elől

15:00 - 15:30 a Remdih együttes (Csehország) műsora (Parkszínpad)
15:30 - 16:00 Susato régizene együttes (Salamon-torony)
16:00 - 16:30 a Remdih együttes (Csehország) műsora (Salamon-torony)
16:00 - 16:30 a Hollóének Hungarica koncertje (Királyi borudvar)
16:00 - 16:30 Balog Péter kobozművész előadása (Parkszínpad)
16:30 - 17:00 Vár Kommandó (Királyi borudvar)
16:30 - 17:00 Középkori labdajátékok (Lovagi torna pálya)
16:30 - 17:00 Aranyalma Páros (Parkszínpad)
17:00 - 18:20 Károly Róbert magyar király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
17:00 - 17:30 Szelindek együttes (Parkszínpad)
19:30 - 20:30 Sic Transit Folk Műhely (Parkszínpad)
20:30 - 21:00 Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig (Lovagi torna pálya)
21:00 - 21:50 János cseh király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
21:45 - 00:00 Esti koncertek (Királyi borudvar)

Szelindek, Hollóének Hungarica, Remdih

09:30 - 10:00 Susato régizene együttes (Salamon-torony)
10:00 - 10:30 Gašper Lambergar lovagjainak bemutatója (Szlovénia) (Salamon-torony)
10:00 - 18:00 Történelmi hagyományőrző - kézműves vásár a Történelmi Vásárok szervezésében (Királyi palota)

helyszín: a palota középkori kertje

10:00 - 18:00 Az Alba Societas középkori életmód bemutatója (Királyi palota)

helyszín: Lovagok szobája

10:00 - 18:00 "Virtuális várak" - a Pazirik Informatikai Kft. filmjeinek vetítése (Királyi palota)

helyszín:  Nagyterem

10:00 - 18:00 Középkori fegyversátor (Királyi palota)

helyszín: Kápolnaterasz

10:00 - 18:00 "Hunyadiak páncélban" - Bánsághi Máté páncélkovács iparművész kiállítása (Királyi palota)

helyszín: Nagyterem

10:00 - 18:00 Reneszánsz udvari élet - a Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány bemutatója (Királyi palota)

helyszín: Oroszlános udvar

10:00 - 18:00 Gyermek játszóház a palota középkori kertjében (Királyi palota)
10:00 - 16:00 Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület és a Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület középkori mesterségek bemutatója (Királyi palota)

helyszín: Corvin lakosztály

10:00 - 10:30 Aranyalma Páros (Parkszínpad)
10:30 - 11:00 Szelindek együttes (Salamon-torony)
10:30 - 11:00 Királyi menet (Lovagi torna pálya)
11:00 - 11:30 Gašper Lambergar lovagjainak bemutatója (Szlovénia) (Salamon-torony)
11:00 - 11:50 Kázmér lengyel király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
11:00 - 18:00 Királyi konyha működés közben (Királyi palota)

– bemutató főzés Zay Orsolya és Pláner Lajos  történészek vezetésével
helyszín: Királyi konyha

11:00 - 12:00 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi palota)

(magyar, angol)
indulás a Díszlépcső elől

11:00 - 11:30 Balog Péter kobozművész előadása (Parkszínpad)
11:30 - 12:00 Aranyalma Páros (Salamon-torony)
11:30 - 12:00 a Remdih együttes (Csehország) műsora (Parkszínpad)
12:00 - 12:20 A SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület középkori harcművészeti bemutatója (Királyi palota)

helyszín: Kápolnaterasz

12:00 - 12:30 a Hollóének Hungarica koncertje (Parkszínpad)
12:30 - 13:00 Debreceni Történelmi Korok lovagjai (Salamon-torony)
12:30 - 13:00 Szelindek együttes (Parkszínpad)
13:00 - 13:30 Balog Péter kobozművész előadása (Salamon-torony)
13:00 - 13:30 Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
13:00 - 13:30 BraAgas (Csehország) koncert (Parkszínpad)
13:30 - 14:00 Kosztümös élő sakk (Lovagi torna pálya)
13:30 - 13:50 Az Alba Societas középkori életmód bemutatója (Királyi palota)

helyszín: Lovagok szobája

14:00 - 15:00 Lovagi ötpróba (Salamon-torony)
14:00 - 15:20 Károly Róbert magyar király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
14:00 - 15:00 "Élet Mátyás király udvarában" - interaktív tárlatvezetés a palota termeiben (Királyi palota)

indulás a Díszlépcső elől

14:00 - 14:30 Susato régizene együttes (Parkszínpad)
14:30 - 15:00 Aranyalma Páros (Parkszínpad)
15:15 - 15:45 Tárlatvezetés a Salamon-toronyban (Salamon-torony)

indulás a Salamon-torony kapujától

15:30 - 16:00 Agyagbanda (Királyi borudvar)
15:30 - 17:30 „Hercegi lakoma a Corvin-lakosztályban” (Királyi palota)

Közreműködnek: Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület, Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület, Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány

16:00 - 16:30 a szerb Svibor Lovagrend bemutatója (Salamon-torony)
16:00 - 16:30 Vár Kommandó (Királyi borudvar)
16:00 - 16:45 Kabóca bábszínház: Kinizsi Pál (Parkszínpad)
16:30 - 17:00 a Remdih együttes műsora (Salamon-torony)
16:30 - 17:00 BraAgas (Csehország) koncert (Királyi borudvar)
17:00 - 17:30 a Hollóének Hungarica koncertje (Salamon-torony)
17:00 - 18:20 Károly Róbert magyar király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
17:30 - 17:50 A SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület középkori orvostörténeti bemutatója (Királyi palota)

helyszín: Kápolnaterasz

17:30 - 18:00 Agyagbanda (Parkszínpad)
18:00 - 19:00 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi palota)

(magyar, angol)
indulás a Díszlépcső elől

18:00 - 18:30 Vár Kommandó (Parkszínpad)
18:30 - 19:00 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
19:00 - 19:30 Balog Péter kobozművész előadása (Királyi borudvar)
20:30 - 21:00 Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig (Lovagi torna pálya)
21:00 - 21:50 János cseh király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
21:45 - 00:00 Esti koncertek (Királyi borudvar)

Remdih, BraAgas, Szelindek, Hollóének Hungarica

10:00 - 10:30 Balog Péter kobozművész előadása (Salamon-torony)
10:00 - 18:00 Történelmi hagyományőrző, kézműves vásár a Történelmi Vásárok szervezésében (Királyi palota)

helyszín: a palota középkori kertje

10:00 - 18:00 "Virtuális várak" - a Pazirik Informatikai Kft. filmjeinek vetítése (Királyi palota)

helyszín: Nagyterem

10:00 - 18:00 Az Alba Societas középkori életmód bemutatója (Királyi palota)

helyszín: Lovagok szobája

10:00 - 18:00 Középkori fegyversátor (Királyi palota)

helyszín: Kápolnaterasz

10:00 - 18:00 Reneszánsz udvari élet - a Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány bemutatója (Királyi palota)

helyszín: Oroszlános udvar

10:00 - 17:00 Gyermek játszóház a palota középkori kertjében (Királyi palota)
10:00 - 18:00 Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület és a Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület középkori mesterségek bemutatója (Királyi palota)

helyszín: Corvin lakosztály

10:00 - 18:00 "Hunyadiak páncélban" - Bánsághi Máté páncélkovács iparművész kiállítása (Királyi palota)

helyszín: Nagyterem

10:00 - 10:30 Susato régizene együttes (Parkszínpad)
10:30 - 11:00 Királyi menet (Lovagi torna pálya)
11:00 - 11:30 Gašper Lambergar lovagjainak bemutatója (Szlovénia) (Salamon-torony)
11:00 - 11:50 Kázmér lengyel király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
11:00 - 18:00 Királyi konyha működés közben (Királyi palota)

– bemutató főzés Zay Orsolya és Pláner Lajos történészek vezetésével
helyszín: Királyi konyha

11:00 - 12:00 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi palota)

(magyar, angol, szlovák)
indulás a Díszlépcső elől

11:00 - 11:45 a Maszk bábszínház "Szamárcsel" című előadása (Parkszínpad)
11:30 - 12:00 Szelindek együttes (Salamon-torony)
12:00 - 12:30 Debreceni Történelmi Korok lovagjai (Salamon-torony)
12:00 - 12:20 A SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület középkori orvostörténeti bemutatója (Királyi palota)

helyszín: Kápolnaterasz

12:30 - 13:00 a Remdih együttes (Csehország) műsora (Salamon-torony)
12:30 - 13:00 Agyagbanda (Királyi borudvar)
12:30 - 13:30 "Élet Mátyás király udvarában" – interaktív tárlatvezetés a palota lakosztályában (Királyi palota)

indulás a Díszlépcső elől

12:30 - 13:30 a Katáng zenekar koncertje (Parkszínpad)
13:00 - 13:30 BraAgas (Csehország) koncert (Salamon-torony)
13:00 - 13:30 Balog Péter kobozművész előadása (Királyi borudvar)
13:30 - 14:30 Történelmi íjászverseny (Lovagi torna pálya)
13:30 - 13:50 Az Alba Societas középkori életmód bemutatója (Királyi palota)

helyszín: Lovagok szobája

13:45 - 14:15 Tárlatvezetés a Salamon-toronyban (Salamon-torony)

indulás a Salamon-torony kapujától

14:00 - 15:00 A Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány bemutatója (Királyi palota)

helyszín: Oroszlános udvar

14:00 - 14:30 Szelindek együttes (Parkszínpad)
14:30 - 15:30 Lovagi ötpróba (Salamon-torony)
14:30 - 15:50 Károly Róbert magyar király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
14:30 - 15:00 a Hollóének Hungarica koncertje (Parkszínpad)
15:00 - 15:20 A SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület középkori harcművészeti bemutatója (Királyi palota)

helyszín: Kápolnaterasz

15:00 - 15:30 BraAgas (Csehország) koncert (Parkszínpad)
15:30 - 16:30 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (Királyi palota)

(magyar, angol, szlovák)
indulás a Díszlépcső elől

15:30 - 16:00 Agyagbanda (Parkszínpad)
16:00 - 16:30 a Hollóének Hungarica koncertje (Salamon-torony)
16:00 - 16:30 Vár Kommandó (Királyi borudvar)
16:00 - 16:30 a Remdih együttes (Csehország) műsora (Parkszínpad)
17:00 - 18:20 Károly Róbert magyar király lovagi tornája, finálé (Lovagi torna pálya)
17:00 - 18:00 a Maszk bábszínház "Borok, dalok, vitézi énekek" című előadása (Parkszínpad)