2018. július 13-14-15.

Programfüzet

10:00 - 11:00 Balog Péter kobozművész (Salamon-torony)
10:00 - 18:00 "Digitális múlt - muzeológia, hagyományőrzés, technológia" / A Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma és a Történelmi Vásárok által rendezett workshop és szakmai bemutató a királyi palota Nagytermében. (Királyi palota)
10:00 - 18:00 Gyermek játszóház a palota középkori kertjében (Királyi palota)
10:00 - 10:30 Várkommandó (Parkszínpad)
10:30 - 11:00 Aranyalma Páros (Herkules-kút) (Királyi palota)
11:00 - 12:00 Lovagi ötpróba vetélkedő (Salamon-torony)
11:00 - 11:45 Maszk Bábszínház: Arany János - Pázmán lovag (Parkszínpad)
12:00 - 12:30 Alexander Horsch és az Aranypajzs együttes koncertje (Herkules-kút) (Királyi palota)
12:00 - 12:30 Balog Péter kobozművész (Parkszínpad)
12:30 - 13:00 Debreceni Történelmi Korok lovagjai (Salamon-torony)
12:30 - 13:00 Aranyalma Páros (Parkszínpad)
13:00 - 13:40 Várkommandó (Salamon-torony)
13:00 - 13:30 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
13:00 - 13:30 Hollóének Hungarica (Parkszínpad)
13:30 - 14:00 Remdih (Csehország) (Királyi borudvar)
14:00 - 15:00 Lovagi ötpróba vetélkedő (Salamon-torony)
14:00 - 14:30 Alexander Horsch és az Aranypajzs együttes koncertje (Királyi borudvar)
14:00 - 14:40 Várkommandó (Oroszlános udvar) (Királyi palota)
14:00 - 14:45 Maszk Bábszínház: A furfangos csodadoktor (Parkszínpad)
14:30 - 15:00 Királyi menet (Lovagi torna pálya)
15:00 - 15:30 Aranyalma Páros (Salamon-torony)
15:00 - 15:50 Kázmér lengyel király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
15:00 - 16:00 "Élet Mátyás király udvarában" - interaktív tárlatvezetés a palota termeiben (indulás a Díszlépcső elől) (Királyi palota)
15:00 - 15:30 Remdih (Csehország) (Parkszínpad)
15:30 - 16:00 Susato régizene együttes (Salamon-torony)
16:00 - 16:30 Remdih (Csehország) (Salamon-torony)
16:00 - 16:30 Hollóének Hungarica (Királyi borudvar)
16:00 - 16:30 Balog Péter kobozművész (Parkszínpad)
16:30 - 17:00 Várkommandó (Királyi borudvar)
16:30 - 17:00 Középkori labdajátékok * (Lovagi torna pálya)

* A középkori labdajátékokat a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni!

16:30 - 17:00 Aranyalma Páros (Parkszínpad)
17:00 - 18:20 Károly Róbert magyar király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
17:00 - 17:30 Balog Péter kobozművész (Herkules-kút) (Királyi palota)
17:00 - 17:30 Alexander Horsch és az Aranypajzs együttes koncertje (Parkszínpad)
17:30 - 18:00 Susato régizene együttes (Herkules-kút) (Királyi palota)
19:30 - 20:30 Sic Transit Folk Műhely (Parkszínpad)
20:30 - 21:00 Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig (Lovagi torna pálya)
21:00 - 21:50 János cseh király lovagi tornája * (Lovagi torna pálya)

* A lovagi torna végén, a csatát követően (kizárólag a pénteki napon) meglepetés program!

21:45 - 00:00 Esti koncertek (Hollóének Hungarica, Remdih) (Királyi borudvar)
09:30 - 10:00 Susato régizene együttes (Salamon-torony)
10:00 - 18:00 Történelmi hagyományőrző kézműves vásár a Történelmi Vásárok szervezésében (helyszín: a palota középkori kertje) (Királyi palota)
10:00 - 18:00 Az Alba Societas középkori életmód bemutatója (helyszín: Lovagok szobája) (Királyi palota)
10:00 - 18:00 "Virtuális várak" - a Pazirik Informatikai Kft. filmjeinek vetítése (helyszín: Nagyterem) (Királyi palota)
10:00 - 18:00 Középkori fegyversátor (helyszín: Kápolnaterasz) (Királyi palota)
10:00 - 18:00 "Hunyadiak páncélban" - Bánsághi Máté páncélkovács iparművész kiállítása (helyszín: Nagyterem) (Királyi palota)
10:00 - 18:00 Reneszánsz udvari élet - a Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány bemutatója (helyszín: Oroszlános udvar) (Királyi palota)
10:00 - 18:00 Gyermek játszóház a palota középkori kertjében (Királyi palota)
10:00 - 16:00 A Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület és a Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület középkori mesterségek bemutatója (helyszín: Corvin lakosztály) (Királyi palota)
10:00 - 12:00 Visegrádi Viadalok: Vívóbajnokság, 1. forduló (helyszín: a palota középkori kertje) (Királyi palota)
10:00 - 10:30 Aranyalma Páros (Parkszínpad)
10:15 - 10:45 Alexander Horsch és az Aranypajzs együttes koncertje (Salamon-torony)
10:30 - 11:00 Királyi menet (Lovagi torna pálya)
10:30 - 11:00 Agyagbanda (Herkules-kút) (Királyi palota)
11:00 - 11:50 Kázmér lengyel király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
11:00 - 18:00 Királyi konyha működés közben – bemutató főzés Zay Orsolya és Pláner Lajos történészek vezetésével (helyszín: Királyi konyha) (Királyi palota)
11:00 - 12:00 Tárlatvezetés (magyar és angol nyelvű) Mátyás király termeiben és kertjében - indulás a Díszlépcső elől (Királyi palota)
11:30 - 12:00 Várkommandó (Salamon-torony)
11:30 - 12:00 Remdih (Csehország) (Parkszínpad)
12:00 - 12:30 Aranyalma Páros (Salamon-torony)
12:00 - 12:20 A SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület középkori harcművészeti bemutatója (helyszín: a palota középkori kertje) (Királyi palota)
12:00 - 12:30 Susato régizene együttes (Herkules-kút) (Királyi palota)
12:00 - 12:30 Hollóének Hungarica (Parkszínpad)
12:30 - 13:00 Gašper Lambergar lovagjainak bemutatója (Szlovénia) (Salamon-torony)
12:30 - 13:00 Alexander Horsch és az Aranypajzs együttes koncertje (Parkszínpad)
13:00 - 14:00 Lovagi ötpróba vetélkedő (Salamon-torony)
13:00 - 13:30 Aranyalma Páros (Királyi borudvar)
13:00 - 15:00 Visegrádi Viadalok: Vívóbajnokság, 2. forduló (helyszín: a palota középkori kertje) (Királyi palota)
13:00 - 13:30 Remdih (Csehország) (Herkules-kút) (Királyi palota)
13:00 - 13:30 Várkommandó (Parkszínpad)
13:30 - 14:00 * Mónus József íjász világbajnok bemutatója (Lovagi torna pálya)

* Mónus József bemutatóját a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni!

13:30 - 13:50 Az Alba Societas középkori életmód bemutatója (helyszín: Lovagok szobája) (Királyi palota)
14:00 - 14:30 Balog Péter kobozművész (Salamon-torony)
14:00 - 15:20 Károly Róbert magyar király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
14:00 - 15:00 "Élet Mátyás király udvarában" - interaktív tárlatvezetés a palota termeiben (indulás a Díszlépcső elől) (Királyi palota)
14:00 - 14:30 Susato régizene együttes (Parkszínpad)
14:30 - 15:00 Aranyalma Páros (Parkszínpad)
15:00 - 15:30 Szent György Lovagrend - Zoboraljai Apródképző bemutatója (Felvidék) (Salamon-torony)
15:00 - 15:30 Hollóének Hungarica (Herkules-kút) (Királyi palota)
15:15 - 15:45 Tárlatvezetés a Salamon-toronyban (indulás a Salamon-torony kapujától) (Salamon-torony)
15:30 - 16:00 Agyagbanda (Királyi borudvar)
15:30 - 17:30 „Hercegi lakoma a Corvin-lakosztályban” (Királyi palota)

Közreműködnek: Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület, Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület, Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány

15:30 - 16:00 Remdih (Csehország) (Parkszínpad)
16:00 - 16:30 Gašper Lambergar lovagjainak bemutatója (Szlovénia) (Salamon-torony)
16:00 - 16:30 Várkommandó (Királyi borudvar)
16:00 - 16:45 Balog Péter kobozművész (Parkszínpad)
16:30 - 17:00 Svibor szerb lovagok bemutatója (Salamon-torony)
17:00 - 17:30 Hollóének Hungarica (Salamon-torony)
17:00 - 18:20 Károly Róbert magyar király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
17:00 - 17:30 Alexander Horsch és az Aranypajzs együttes koncertje (Herkules-kút) (Királyi palota)
17:30 - 17:50 A SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület középkori orvostörténeti bemutatója (helyszín: a palota középkori kertje) (Királyi palota)
17:30 - 18:00 Agyagbanda (Parkszínpad)
18:00 - 19:00 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (magyar, angol) - indulás a Díszlépcső elől (Királyi palota)
18:00 - 18:30 Várkommandó (Parkszínpad)
18:30 - 19:00 Susato régizene együttes (Királyi borudvar)
19:00 - 19:30 Balog Péter kobozművész (Királyi borudvar)
20:30 - 21:00 Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig (Lovagi torna pálya)
21:00 - 21:50 János cseh király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
21:45 - 00:00 Esti koncertek (Hollóének Hungarica, Remdih) (Királyi borudvar)
10:00 - 10:30 Balog Péter kobozművész (Salamon-torony)
10:00 - 18:00 Történelmi hagyományőrző, kézműves vásár a Történelmi Vásárok szervezésében (helyszín: a palota középkori kertje) (Királyi palota)
10:00 - 18:00 "Virtuális várak" - a Pazirik Informatikai Kft. filmjeinek vetítése (helyszín: Nagyterem) (Királyi palota)
10:00 - 18:00 Az Alba Societas középkori életmód bemutatója (helyszín: Lovagok szobája) (Királyi palota)
10:00 - 18:00 Középkori fegyversátor (helyszín: Kápolnaterasz) (Királyi palota)
10:00 - 18:00 Reneszánsz udvari élet - a Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány bemutatója (helyszín: Oroszlános udvar) (Királyi palota)
10:00 - 17:00 Gyermek játszóház a palota középkori kertjében (Királyi palota)
10:00 - 18:00 Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület és a Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület középkori mesterségek bemutatója (helyszín: Corvin lakosztály) (Királyi palota)
10:00 - 18:00 "Hunyadiak páncélban" - Bánsághi Máté páncélkovács iparművész kiállítása (helyszín: Nagyterem) (Királyi palota)
10:00 - 10:30 Susato régizene együttes (Parkszínpad)
10:30 - 11:00 Gašper Lambergar lovagjainak bemutatója (Szlovénia) (Salamon-torony)
10:30 - 11:00 Királyi menet (Lovagi torna pálya)
10:30 - 11:00 Agyagbanda (Herkules-kút) (Királyi palota)
11:00 - 12:00 Lovagi ötpróba vetélkedő (Salamon-torony)
11:00 - 11:50 Kázmér lengyel király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
11:00 - 18:00 Királyi konyha működés közben – bemutató főzés Zay Orsolya és Pláner Lajos történészek vezetésével (helyszín: Királyi konyha) (Királyi palota)
11:00 - 12:00 Tárlatvezetés (magyar, angol és szlovák nyelvű) Mátyás király termeiben és kertjében - indulás a Díszlépcső elől (Királyi palota)
11:00 - 11:45 Maszk Bábszínház: Mátyás király bolondja (Parkszínpad)
12:00 - 12:30 Gašper Lambergar lovagjainak bemutatója (Szlovénia) (Salamon-torony)
12:00 - 12:20 A SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület középkori orvostörténeti bemutatója (helyszín: a palota középkori kertje) (Királyi palota)
12:30 - 13:00 Remdih (Csehország) (Salamon-torony)
12:30 - 13:30 Misztrál koncert (Királyi borudvar)
12:30 - 13:30 "Élet Mátyás király udvarában" – interaktív tárlatvezetés a palota lakosztályában (indulás a Díszlépcső elől) (Királyi palota)
12:30 - 13:00 Várkommandó (Parkszínpad)
13:00 - 13:30 Alexander Horsch és az Aranypajzs együttes koncertje (Salamon-torony)
13:00 - 13:30 Susato régizene együttes (Herkules-kút) (Királyi palota)
13:00 - 13:30 Hollóének Hungarica (Parkszínpad)
13:30 - 14:30 * Történelmi íjászverseny (Lovagi torna pálya)

* A történelmi íjászversenyt a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni!

13:30 - 13:50 Az Alba Societas középkori életmód bemutatója (helyszín: Lovagok szobája) (Királyi palota)
13:45 - 14:15 Tárlatvezetés a Salamon-toronyban (indulás a Salamon-torony kapujától) (Salamon-torony)
14:00 - 14:30 Hollóének Hungarica (Királyi borudvar)
14:00 - 15:00 A Mare Temporis Hagyományőrző Alapítvány bemutatója (helyszín: Oroszlános udvar) (Királyi palota)
14:00 - 14:30 Alexander Horsch és az Aranypajzs együttes koncertje (Parkszínpad)
14:30 - 15:30 Lovagi ötpróba vetélkedő (Salamon-torony)
14:30 - 15:50 Károly Róbert magyar király lovagi tornája (Lovagi torna pálya)
14:30 - 15:00 Remdih (Csehország) (Herkules-kút) (Királyi palota)
14:30 - 15:00 Agyagbanda (Parkszínpad)
15:00 - 15:20 A SAGA Európai Harcművészetek Iskolája Egyesület középkori harcművészeti bemutatója (helyszín: a palota középkori kertje) (Királyi palota)
15:30 - 16:30 Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében (magyar, angol, szlovák) - indulás a Díszlépcső elől (Királyi palota)
15:30 - 16:15 Maszk Bábszínház: Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj (Parkszínpad)
16:00 - 16:30 Hollóének Hungarica (Salamon-torony)
16:00 - 16:30 Várkommandó (Királyi borudvar)
16:30 - 17:00 Remdih (Csehország) (Parkszínpad)
17:00 - 18:20 Károly Róbert magyar király lovagi tornája, finálé (Lovagi torna pálya)